Myszka Miki

Myszka Miki

 

O Mikim

 

Miki zadebiutował na ekranie w filmie "Plane Crazy" 15 maja 1928. Urodzony optymista i dusza towarzystwa. Jest pełen entuzjazmu i otwartości. Uwielbia kiedy jego życie wypełnia zabawa, wygłupy i psoty... czasem aż się w tym wszystkim zatracając. Przeżywa mnóstwo interesujących przygód, podczas których zazwyczaj towarzyszy mu jego wierny pies - Pluto. Do paczki jego przyjaciół należą: Kaczor Donald, Goofy i rzadziej spotykany Horacy. Miki nieustannie stara się o serce Myszki Minnie. Jego spryt i zaradność pozwalają mu wyjść zwycięsko z wielu tarapatów. A co najważniejsze... Miki chętnie obdarza szczerym uśmiechem każdego kogo napotka.

 

Myszka Miki

Miki Mouse

Miki i przyjaciele

Ekipa Myszki Miki


Myszka Miki w innych językach:

angielski: Mickey Mouse (pierwowzór)

białoruski: Мікі Маўс (Miki Maŭs)

chiński: 米奇老鼠 (Mǐqí Lǎoshǔ)

czeski: Myšák Mickey

estoński: Miki Hiir

fiński: Mikki Hiiri

grecki: Μίκυ Μάους (Míky Máous)

hiszpański: El Ratón Mickey

islandzki: Mikki Mús

indonezyjski: Miki Tikus

japoński: ミッキーマウス (Mikkīmausu)

koreański: 미키 마우스 (Miki Mauseu)

litewski: Peliukas Mikis

łotewski: Mikipele

niemiecki: Micky Maus

norweski: Mikke Mus

portugalski: Rato Mickey

rosyjski: Микки Маус (Mikki Maus)

rumuński: Mickey Mouse

serbski: Мики Маус (Miki Miš)

słowacki: Miki Miška

słoweński: Miki Miška

szwedzki: Musse Pigg

ukraiński: Міккі Маус (Mikki Maus)

węgierski: Miki Egér

włoski: Topolino

 

 

Przyjaciele Myszki Miki

 

Myszka MInnie Myszka Minnie (minnie Mouse) - narzeczona Myszki Miki. Zazwyczaj ubrana w charakterystyczną, czerwona sukienkę w białe grochy. Ma dwie siostrzenice, Milly i Molly oraz kuzynkę Dalię.
Pluto Pies Pluto - towarzyszący Mikiemu w filmowych i komiksowych perypetiach. Pojawił się kilka miesięcy po odkryciu planety Pluton. Zawsze wierny swojemu panu i obdarzony dużym talentem do wpadania w tarapaty. Kochliwy, wrażliwy i z natury tchórzliwy, jednak w najważniejszych momentach bohaterski jak mało kto. W swoich przygodach ma często więcej szczęścia niż rozumu.
Kaczor Donald Kaczor Donald - przyjaciel Myszki Miki, który zadebiutował w filmie "The Wise Little Hen" 9 czerwca 1934. Donalda zazwyczaj prześladuje pech. Nie może znaleźć pracy i brakuje mu talentów. Jego samochodem jest "trzystatrzynastka". Jednym z rywali Donalda jest jego sąsiad, J. Jones. Innym rywalem Kaczora Donalda jest jego kuzyn Goguś Kwabotyn. W przeciwieństwie do Donalda ma ogromne szczęście i dostaje wszystko czego zapragnie. Narzeczoną Donalda jest Daisy.
Goofy Goofy - jest psem. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1932 roku. Goofy to bardzo pomocna postać jednak przy tym niezmiernie fajtłapowata. Na przednich łapach zawsze nosi charakterystyczne białe rękawiczki. Posiada bardzo liczną rodzinę.

 

 

Ciekawostki o Myszce Miki:

 

  • Myszka Miki była pierwszą postacią kreskówkową, która otrzymała swoją gwiazdę w słynnej alei gwiazd w Hollywood. Miało to miejsce w 1978 roku.

 

  • Walt Disney powiedział kiedyś, że Miki i Minnie są małżeństwem, ale tylko prywatnie. Na ekranie nigdy nie mogliśmy zobaczyć ich małżeństwa, ale para, która dubbingowała ich postacie była małżeństwem.

 

  • Pierwszymi słowami wypowiedzianymi przez Myszkę Miki w kreskówce były "hod dogi!".

 

  • Oryginalnie Walt Disney chciał nazwać Mikiego imieniem Mortimer. Jego żona przekonała go jednak do zmiany na "Mickey" (po polsku Miki). Mortimer za to został zupełnie nową postacią, która stała się rywalem Mikiego.

 

  • Przez całą swoją karierę Miki miał na sobie ponad 175 różnych ubrań. Minnie z kolei miała ich aż ponad 200.

 

  • Miki ma zaledwie cztery palce. Były dwa powody takiego stanu rzeczy. Pierwszy to ten, że Walt Disney uważał, że pięć palców to za dużo jak na mysz. Drugi powód to oszczędność pieniędzy dla wytwórni.

 

  • Walt Disney zapoczątkował grę "Ukryty Miki" przez wplatanie jego postaci do innych filmów Disney'a. Pomysł tak bardzo się spodobał, że wielu ludzi zrobiło sobie hobby z poszukiwania ukrytych wizerunków Mikiego we wszystkich produkcjach Disney'a.

 

  • Pierwszym gadżetem wyprodukowanym z wizerunkiem Myszki Miki był bloczek papieru.

 

 

Myszka Miki w Kids Hits (kliknij):

 

Ubrania dziecięce Myszka Miki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl