Dora

Dora

 

O bajce "Dora poznaje świat"

 

Dora - jest małą podróżniczką, która z wielkim sercem i ciekawością poznaje otaczający ją świat. W każdym odcinku wyrusza w nową podróż podczas, których nigdy nie rozstaje się ze swoim plecakiem, mapą i przyjazną małpką o imieniu Butek. Większość przygód, które spotykają Dorę związana jest z udzieleniem komuś pomocy lub rozwiązaniem jakiejś zagadki. Dzieci oglądające perypetie Dory mogą w nich aktywnie uczestniczyć ponieważ każdy odcinek wypełniony jest zagadkami oraz zajęciami ruchowymi. Co więcej, Dora z zapałem uczy młodych widzów podstaw języka angielskiego.

 

Dora

Dora zima

Dora i przyjaciele

Dora poznaje świat

 

 

 

Dora i przyjaciele

 

Dora the explorer Dora - tytułowa, 8-letnia bohaterka bajki. Z charakteru miła, ciekawska i towarzyska. W każdym odcinku wyrusza w świat na poszukiwanie przygód. Dora świetnie dogaduje się z paczką swoich przyjaciół. Jej najlepszym kompanem jest wesoła małpka o imieniu Butek. Dora lubi akcentować swoje przywiązanie do rodziny i tradycji. Kiedy nadarza się ku temu odpowiednia okazja to pokazuje swoje zwyczaje i tradycje wśród spotykanych osób.
Diego Diego - kuzyn Dory i jej wierny kompan w poznawaniu świata. Bardzo lubi pomagać zwierzętom i uczyć się o przyrodzie. Diego jest odważny, silny i zdecydowany. Z natury jest racjonalistą i do rozwiązywania zadań zawsze wybiera naukowe podejście.
Butek Butek - małpa w charakterystycznych czerwonych butach, która jest najlepszym przyjacielem Dory. Butek pomaga Dorze w rozwiązywaniu zadań podczas ich wspólnych przygód. Butek i Dora są nierozłączni i pojawiają się razem w większości odcinków bajki.
Benek Benek - dobry przyjaciel Dory. Na co dzień mieszka w stodole, a jedzenie to jego prawdziwa pasja. Lubi wzbijać się w powietrze swoim balonem napędzanym na gorące powietrze. Benek czasem wręcza Dorze przydatne gadżety, które okazują się przydatne podczas wielu przygód.
Iza Iza - bliska przyjaciółka Dory i Butka, która często uczestniczy w ich przygodach. Dobrze zna się na roślinach. Jako zapalona ogrodniczka dużo czasu spędza na sadzeniu i doglądaniu ślicznych kwiatów.
Lis Lis Rabuś - podstępny zwierzak, który ciągle stara się ukraść coś Dorze podczas jej przygód. Jego charakterystycznym przebraniem jest opaska na oczach i rękawiczki. Na szczęście Dora jest czujna i nigdy nie daje się przechytrzyć.

 

 

Ciekawostki o bajce "Dora poznaje świat":

 

  • Pierwszym słowem obcojęzycznym, którego Dora nauczyła dzieci był wyraz "niebieski".

 

  • Każdy odcinek Dory, zanim zostanie wyemitowany w telewizji, jest oglądany przez grupę testową co najmniej 75 przedszkolaków.

 

  • Brat Pitt i Angelina Jolie przygotowali własne dzieci na pojawienie się ich rodzeństwa bliźniaków przez pokazanie im odcinka Dory, gdzie mama Dory też ma bliźnięta.

 

  • Na podstawie bajki Dora zostały napisane dwie sztuki teatralne. Zostały wystawione na deskach teatrów w Stanach Zjednoczonych.

 

  • W 2003 roku bajce Dora przyznano nagrodę Peabody Award za ponadprzeciętny wkład w przedstawianiu nauki jako przyjemnego doświadczenia dla dzieci mających iść do szkoły.

 

  • Dora uczy różnych języków obcych w różnych krajach. Języka hiszpańskiego naucza dzieci z USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanady i Irlandii. W innych krajach (w tym w Polsce) pomaga uczyć się języka angielskiego.

 

 

Dora w Kids Hits (kliknij):

 

Ubrania Dora

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl